Tytułem wstępu

Cześć. Mam na imię Ola i chciałabym serdecznie zaprosić Ciebie drogi rodzicu, opiekunie oraz Ciebie młody przyjacielu do odkrycia czym są Arteloty. Ale najpierw pozwól, że Ci się przedstawię :).

Otóż zacznę może trochę przewrotnie. Nie lubię wątróbki, kotletów schabowych , snickersów, kaszy gryczanej, zupy czerniny, rozpacianego szpinaku, zapachu przypalonego mleka, zmywania zaschniętych naczyń, wracania się po zapomnianą rzecz, segregowania i układania sterty ubrań, stomatologa i pewnie jeszcze wielu, wielu innych rzeczy. Ale są momenty, które sprawiają mi w życiu wiele przyjemności i radości, nadając mu smaku i kolorytu. Uwielbiam mango, guacamole z nachosami, pierogi z wiśniami robione przez moją babcię, zapach i smak świeżej kolendry, bazylii i ziaren kardamonu, zapach skoszonej trawy i pomidora zerwanego prosto z krzaka; uwielbiam śmiać się, żartować, malować, tańczyć, obserwować ludzi i rozmawiać z nimi, oglądać stare zdjęcia, zmagać się z żaglem i wodą, wpatrywać się w niebo o każdej porze dnia i nocy, jeździć samochodem,czuć wiatr we włosach, napawać się rześką ciszą o poranku i nie jest to wcale koniec a dopiero początek :)

W swoim życiu cały czas próbuje odnaleźć własną drogę i sposób na realizację tego, co mi w duszy gra. Moje główne zainteresowania zamknięte od zawsze były w kręgu sztuki, psychologii, edukacji i wychowywania dzieci. Trzymając się tych filarów ukończyłam studia o kierunku pedagogicznym związanym z wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, terapię pedagogiczną, studia podyplomowe z arteterapii oraz kurs z dramaterapii. Prywatnie jestem mamą dwóch urwisów, którzy są dla mnie wielką radością ale i niezłą łamigłówką. Czasami mam niemałą zagwozdkę dotyczącą ich wychowania i przygotowania ich do samodzielności. Dlatego są dla mnie motywacją do nieustannego rozwoju, poszerzania wiedzy o życiu i wychowaniu oraz inspiracją do poszukiwania twórczych rozwiązań pozwalających odkrywać świat. To dzięki nim idea Artelotów nabrała realnych kształtów i ujrzała światło dziennie :).

Dzisiaj znajduję się w miejscu, w którym swoimi zainteresowaniami, pomysłami, swoją energią, uśmiechem i sposobem bycia chcę podzielić się z innymi. Stąd też pomysł na rozpoczęcie prowadzenia warsztatów edukacyjno-kreacyjnych z elementami arteterapii - "Arteloty". Idea moich warsztatów zrodziła się dawno, dawno temu zainspirowana działalnością profesora Wiesława Karolaka - artysty i pedagoga pracującego z dziećmi i młodzieżą, studentami, nauczycielami, terapeutami, ludźmi z wielu kultur, metodykami, politykami, biznesmenami, a która teraz nabrała realnych kształtów.

Miejscem, które chciałabym poświęcić na dokumentowanie artelotowych działań jest niniejszy serwis internetowy, dlatego serdecznie zapraszam aktywnych rodziców i opiekunów, wszystkie ciekawskie dzieciaki, wszystkich zainteresowanych edukacyjnym aspektem arteterapii i wspomaganiem ogólnego rozwoju dzieci za pomocą działań twórczych do popodglądania artelotowych poczynań.

Do zobaczenia na warsztatach!

artelotowa Ola Kłosińska :)

Opisy z przeprowadzonych przeze mnie warsztatów znajdziesz tutaj Relacje z warsztatów, natomiast zdjęcia z tych warsztatów obejrzysz w galerii. Zajrzyj również do terminarza, aby sprawdzić gdzie i kiedy odbędą się kolejne arteloty.